Z sopockiej uczelni w wielki świat…

O filmie

W Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego, 25 czerwca 2016 r. świętowano 70 – lecie Sopockiego Ośrodka Nauk Ekonomicznych.

Z tej okazji spotkało się tam ponad 400 absolwentów wydziałów ekonomicznych UG oraz uczelni ekonomicznych, których tradycje UG kontynuuje – Wyższej Szkoły Handlu Morskiego i Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie. W tej placówce studiowało wielu późniejszych (i obecnych) znanych i cenionych w świecie ekonomistów, polityków, przedsiębiorców, menedżerów, a także wybitnych przedstawicieli innych dziedzin życia, w tym m.in. sportu.

Patronaty honorowe nad Zjazdem objęli: Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Sopotu. Patronem medialnym był PortalMorski.pl. Zjazd był także jednym z punktów programu obchodów Święta Morza w Gdyni.

Dla wielu jej ówczesnych studentów i absolwentów, studiowanie w sopockiej „kuźni ekonomistów”, było przepustką do wielkiego świata, dla niektórych – drogą do międzynarodowej kariery, do politycznych i gospodarczych elit. Dla wszystkich zaś – okazją spotkania kadry znakomitych wykładowców, studiowania na najwyższym poziomie, a także doświadczenia bujnego studenckiego życia w najbardziej urokliwym z miast nad Bałtykiem.

Sopocką uczelnię wspominają jej wychowankowie: Roman Kinda, prezes Navimor International Ltd., Aleksander Kwaśniewski, w latach 1995-2005 prezydent RP, Jan Krzysztof Bielecki, premier polskiego rządu (1991), Dorota Arciszewska – Mielewczyk, obecna Poseł na Sejm RP oraz Janusz Jarosiński, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA.

Grzegorz Landowski

Kategoria: Morze.

5 komentarzy

 1. To były lata niezapomniane. Wyjątkowa atmosfera. Tu kształciły się prawdziwe elity. Dziś są inne czasy, lepsze, ale czy na pewno? Nawet Sopot już nie ten sam. Świetny pomysł z tym zjazdem. Gratulacje dla organizatorów. Było gorąco, dosłownie, ale warto było przyjechać. A film piękny. Pozdrawiam wszystkich. Helena rocznik 83, ET

  PMtv, Cze 30, 2016 Odpowiedz

 2. Piękny, wzruszający film, wspaniała pamiątka naszego zjazdu. Dziękuję.

  Olga, rocznik 1968, Cze 29, 2016 Odpowiedz

 3. Panie Grzegorzu! Co ze ścieżką dźwiękową ? Świetny, jak zwykle materiał, ale nic nie można zrozumieć z wypowiedzi Januszów, Olka, Romana.
  Czy nie da się tego poprawić?
  Pozdrawiam, SC.

  Stanisław, Cze 29, 2016 Odpowiedz

  • Wywiady były robione „na gorąco”, w kuluarach, ale materiał odtwarza się prawidłowo, wypowiedzi są wyraźne i zrozumiałe. Nie mamy takich sygnałów od innych użytkowników. Proszę sprawdzić w ustawieniach komputera i playera (poziom głośności).
   Pozdrawiamy
   Redakcja

   PMtv, Cze 29, 2016 Odpowiedz

   • Dzięki! Skorzystam z Waszych sugestii!
    Pozdrawiam, SC

    Stanisław, Cze 29, 2016 Odpowiedz


Dodaj komentarz