Polskie firmy na targach Europort 2015

Od 3 do 6 listopada 2015 r. w Rotterdamie odbywała się 37. edycja targów morskich Europort. Jedna z najważniejszych morskich imprez branżowych w Europie zgromadziła rekordową liczbę 29 174 zwiedzających oraz 1100 wystawców z wielu krajów.

Były także firmy z Polski. Jedno z największych stoisk należało do grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, na którym główna ekspozycja należała do Gdańskiej Stoczni Remontowa SA. Na stoisku obok spotkaliśmy firmę z Holdingu Remontowa – Remontowa Lighting Technologies SA, a w innym miejscu, z tej samej grupy kapitałowej – Fabrykę Mebli Okrętowych Famos Sp. z o.o.

Jednym z większych polskich stoisk była grupowa ekspozycja stoczni grupy MARS S&O – ze Stocznią Remontową „Nauta” SA i Morską Stocznią Remontową „Gryfia” SA. Obecne z własnymi stoiskami były też m.in. Link 1 M. Wedzinski, Frezpol Sp. z o.o. (producent lin stalowych), Elomatic Sp. z.o.o., Polski Rejestr Statków SA, stocznia remontowa Navikon SRY i na tym samym stoisku Stocznia Marynarki Wojennej, producent wyposażenia okrętowego DOE Sp. z o.o. i Kovo Sp. z.o.o.

Kilka polskich firmy nie posiadało własnych stoisk, ale występowały pod szyldem holenderskich partnerów lub agentów. Tak było choćby w przypadku spółki Bohamet, będącej jednym ze światowych liderów w produkcji okien okrętowych.

W materiale filmowym prezentujemy wywiady przeprowadzone na stoiskach polskich firm: Famos Sp. z o.o., Remontowa Lighting Technologies SA (właściciel marki Polam-Rem), Kovo Sp. z o.o. oraz Navikon SRY Sp. z o.o., w trakcie targów Europort 2015.