Biznes Folder BALTEXPO 2015: NELTON – firma z wizją

O niecodziennych projektach polskiej firmy w rozmowie z dziennikarzem Portalu Morskiego podczas Targów Baltexpo 2015 opowiada Zbigniew Deinrych, senior adviser w Nelton sp. z o.o.

Biuro projektowo-konstrukcyjne Nelton Sp. z o.o. z Pruszcza Gdańskiego, wywodzące się z GSM Design Group, w Targach Baltexpo jako wystawca uczestniczyło po raz pierwszy. Powstało w roku 1999. Obecnie pracuje w nim ponad 60 projektantów statków i innych obiektów morskich.

Ostatnio spółka uczestniczyła w projektowaniu jednostek pływających, a także oryginalnych i efektownych architektonicznie instalacji nawodnych, które odbiły się głośnym echem w świecie. Wykonała m.in. dokumentację projektową pierwszego na świecie promu napędzanego elektrycznością, o nazwie Ampere, którego operatorem jest norweski przewoźnik Norled.

Jednak najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem z udziałem Nelton sp. z o.o. jest zaprojektowanie nawodnej platformy widowiskowej w kształcie lilii wodnej, która zacumowana jest na malowniczych jeziorach w Szwajcarii.