Nasz nowy cykl o zawodach morskich!

W inauguracyjnym odcinku cyklu „Praca na fali”, Jarosław Augustyniak, Szef Stacji Pilotowej w Gdańsku, ujawnia kulisy jednego z najbardziej elitarnych zawodów morskich.

Wyobraźmy sobie kolosa o długości 400 metrów, wypełnionego ładunkiem wartym setki miliony dolarów. Kapitan to fachowiec, ale gdy statek zbliża się do główek Portu Gdańsk, nawet on potrzebuje kogoś, kto zna każdy centymetr dna, każdą zawiłość i specyfikę nabrzeży. Potrzebuje pilota.

Nasza ścieżka rozpoczyna się już w szkołach morskich, przechodzi przez wszystkie stopnie oficerskie, aż do najwyższego stanowiska na statkach handlowych – podkreśla szef gdańskich pilotów.

Poznaj z nami zawody morskie

„Praca na fali”, to nowy autorski cykl wywiadów i reportaży, których producentem jest PortalMorski.pl. Prezentujemy w nim różne zawody morskie przez pryzmat wykonujących je ludzi, dla których stanowią one nie tylko codzienne obowiązki, ale jednocześnie pasję i przygodę życia.

Chcemy ich pasją zarazić innych, którzy być może zastanawiają się nad wyborem własnej drogi zawodowej. Branża morska oferuje bowiem naprawdę ciekawą pracę, dobre zarobki i stabilność zatrudnienia.

Zapraszamy na pokład!

Chcesz zostać oficerem na statku, pilotem morskim, kapitanem holownika, ratownikiem morskim, inżynierem okrętowym, marynarzem albo uprawiać inny zawód morski, o którym nawet nie wiedziałeś? Poznaj i posłuchaj tych, którzy już to robią i szczerze opowiadają o swojej pracy. Dowiedz się u źródła, korzystając z naszego przewodnika „Praca na fali”.