LNG – przyszłość żeglugi

W Gdańskiej Stoczni Remontowa SA, 2 lutego 2017 r. odbyło się seminarium techniczne „Innovative Solutions for Marine Applications”, zorganizowane przez spółkę Remontowa Holding SA wspólnie z firmą Wärtsilä, jednym ze światowych liderów wśród producentów wyposażenia i systemów okrętowych.

Zostały na nim zaprezentowane najnowsze światowe rozwiązania m.in. w zakresie technologii dual fuel, systemów LNG, rozwiązań w zakresie elektryki i automatyki oraz ochrony środowiska (ballast water management systems), łącznie z przykładami ich praktycznego wykorzystania przez spółki należące do grupy kapitałowej Remontowa Holding SA.

O rozwoju rynku LNG jako paliwa dla żeglugi, o wykorzystujących je napędach statków i związanej z tym ofercie Wärtsilä, o planach budowy nowych promów dla polskich armatorów, a także o tym jak mogą na tym skorzystać polskie stocznie rozmawiamy z Andrzejem Buczkowskim dyrektorem ds. sprzedaży z firmy Wärtsilä, Piotrem Redmerskim, prezesem PŻB oraz Jerzym Czuczmanem, prezesem Forum Okrętowego.