II Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa

W czwartek, 19 stycznia 2017 r., w warszawskim hotelu Novotel Airport, odbyła się druga edycja Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2017.

Wydarzenie zorganizowały Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Zarząd Targów Warszawskich, który jest także organizatorem Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO. Jednym z patronów medialnych był PortalMorski.pl

Z udziałem najwyższych rangą polityków, przedstawicieli władz państwowych i resortowych, dowódców różnych rodzajów sił zbrojnych, reprezentantów przemysłu obronnego oraz ekspertów branży zbrojeniowej dyskutowano o polityce obronnej państwa, o programach modernizacyjnych polskich sił zbrojnych, w tym programie „Zwalczanie zagrożeń na morzu”.

Realizacja zwłaszcza tego ostatniego przebiega z opóźnieniem i napotyka trudności. O ich przyczynach, o najnowszych ustaleniach i planach zakupowych MON, a także o nowych okrętach dla polskiej Marynarki Wojennej rozmawialiśmy podczas Forum z posłem Michałem Jachem, przewodniczącym Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, kontradmirałem Mirosławem Mordelem, inspektorem Marynarki Wojennej RP, Mateuszem Filippem, prezesem stoczni Remontowa Shipbuilding oraz Markiem Witeckim z Zarządu Targów Warszawskich.