Bursztynowe Kaczki i Jajka 2016

O filmie

Relacja filmowa z wręczenia nagród Krajowej Izby Gospodarki Morskiej „Bursztynowa Kaczka” oraz wyróżnień „Bursztynowe Jajko” za najbardziej spektakularne osiągnięcia w polskiej gospodarce morskiej. Uroczystość odbyła się podczas 17. spotkania branży morskiej Wspólna Kaczka, 14 października 2016 w Hali Gdynia Arena w Gdyni.

Dwie równorzędne Nagrody Honorowe „Bursztynowa Kaczka” trafiły do:

  • EuroAfrica Services Ltd. Sp. z o.o. Oddział w Polsce za „rozpoczęcie w trudnym okresie dla żeglugi realizacji długodystansowej strategii inwestycyjnej, w ramach której dokonano zakupu dwóch drobnicowców o nośności 17 300 DWT każdy oraz za skuteczną realizację procesu uwolnienia marynarzy statku Szafir z rąk piratów”.
  • Navimor International Com. sp. z o.o. za „realizację “pod klucz” największego polskiego  projektu w Afryce i jednocześnie największego projektu edukacyjnego  Unii Europejskiej w Afryce w postaci wybudowania i utworzenia Akademii Rybołówstwa i Nauk o Morzu w miejscowości Namibe w Angoli. Wartość projektu to ponad 100 milionów euro”.

Przyznano także trzy równorzędne wyróżnienia honorowe „Bursztynowe Jajko”.

  • Morski Terminal Masowy Gdynia Sp. z o.o. otrzymał je za „oddanie do użytku nowego magazynu śrutowo-zbożowego o kubaturze 220 000 metrów kwadratowych posiadającego nowoczesną technologię załadunkowo-wyładunkową charakteryzującą się m.in. wysokim stopniem bezpieczeństwa dla środowiska.”
  • Firmę PCC Intermodal uhonorowano za „ukończenie kolejnego etapu procesu inwestycyjnego poprzez oddanie do użytku trzech nowoczesnych hubów intermodalnych w Polsce”.
  • Remontowa LNG Systems Sp. z o.o. wyróżniono za „kompleksowe opracowanie projektu, realizację i wdrożenie do praktyki produkcyjnej oraz dostarczenie i uruchomienie Innowacyjnej Technologii LNG na promie pasażersko-samochodowym Samso należącym do armatora duńskiego”.

Nagrodą Specjalną otrzymał Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA za: „konsekwentną, wieloletnią realizację strategii rozwoju portu i modernizację infrastruktury portowej przy wykorzystaniu środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w latach 2007-2015”.

Kategoria: Morze.

Dodaj komentarz