Bursztynowa Kaczka 2015

Relacja filmowa z wręczenia nagród Krajowej Izby Gospodarki Morskiej, które odbyło się 9 października br. hali Gdynia Arena podczas XVI spotkania biznesu morskiego wybrzeża gdańskiego pod hasłem „Wspólna Kaczka”.

Nagrodę honorową „Bursztynowa Kaczka” za najbardziej spektakularne osiągnięcie w polskiej gospodarce w roku 2014 otrzymała firma Vistal Gdynia SA.

Laureat został doceniony za budowę na nabrzeżu Indyjskim w porcie gdyńskim i eksploatację w roku 2014 największej nad Bałtykiem hali produkcyjnej wraz z biurami i zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni zabudowy 12 662,6m kw. do wytwarzania elementów konstrukcji stalowych, mostowych i kadłubowych oraz uzyskanie pozycji wiodącego w Polsce producenta specjalistycznych konstrukcji stalowych dla kontrahentów krajowych i zagranicznych.

Wyróżnienia honorowe w postaci „Bursztynowego Jajka” jury przyznało 3 firmom:

  • OT Logistics SA za budowę grupy logistycznej opartej na OT Logistics Port Gdynia, Port Handlowy Świnoujście, C. Hartwig Gdynia, Rentrans Cargo, Rentrans International oraz integrację procesów logistycznych w ramach one stop shop.
  • Spółce projektowej Remontowa Marine Design & Consulting Sp. z o.o. należącej do grupy kapitałowej Remontowa Holding za opracowanie kompletnej dokumentacji technicznej  promów o napędzie dual fuel dla armatora kanadyjskiego BC Ferries.
  • Unity Line Limited Sp. z o.o. za konsekwentne rozwijanie żeglugi promowej w relacjach Świnoujście – Ystad i Świnoujście – Trelleborg.