Biznes Folder BALTEXPO 2015: 3M – nie tylko taśma klejąca

Podczas Baltexpo 2015, rozmawiamy z Pawłem Górskim, starszym inżynierem ds. wdrożeń w dziale bezpieczeństwa 3M Poland Sp. z o.o., nie tylko o ciekawych, innowacyjnych produktach, służących bezpieczeństwu higienie pracy (stosowanych z powodzeniem także w stoczniach), ale również o nowym rodzaju działalności 3M w Polsce.

3M Company jest jednym z największych amerykańskich koncernów, prowadzącym zdywersyfikowaną działalność przemysłową, oferującym innowacyjne rozwiązania technologiczne. W Polsce firma zatrudnia ponad 2000 pracowników, a w jej posiadaniu są 4 ośrodki produkcyjne – zakłady produkcyjne we Wrocławiu (ul. Kwidzyńska, ul. Kowalska), Skomielna k/Rabki oraz Janinów.

Produkcja w Polsce obejmuje m.in.: przylepce medyczne, plastry opatrunkowe i lecznicze marki 3M Viscoplast, wyroby medyczne specjalnego przeznaczenia, chusteczki kosmetyczne, taśmy ochronne i podtrzymujące dla sportowców, unieruchomienia syntetyczne Scotchcast™, materiały ścierne, filtry marki CUNO, produkty z zakresu ochrony pracy, taśmy przemysłowe, kleje przemysłowe, produkty do utrzymania czystości w gospodarstwach domowych marki Prima.

Podczas targów Baltexpo 2015, firma promowała głównie swoje środki ochrony indywidualnej.