Złoto za ekologię

O filmie

Podczas XX Międzynarodowych Targów Morskich Baltexpo 2019, stocznie grupy kapitałowej REMONTOWA Holding, już po raz piętnasty w historii targów, zdobyły Złote Kotwice.

W kategorii „Usługa” nagroda trafiła do Gdańskiej Stoczni REMONTOWA S.A. za przebudowę platformy Petrobaltic na Morskie Centrum Produkcyjne. Z kolei REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. została nagrodzona w kategorii „Produkt” za budowę promów pasażersko – samochodowych o napędzie hybrydowym, wykorzystującym zasilanie elektrycznością z baterii litowo-jonowych.

Czytaj więcej: XX Międzynarodowe Targi Morskie Baltexpo 2019 rozpoczęte!

Dodatkowo, w pierwszej edycji konkursu Top 100, czyli rankingu i raportu prezentującego dokonania wiodących na Pomorzu firm, polska grupa stoczniowa zwyciężyła w kategorii  „Top Branży Morskiej” za „Największy wkład w tworzenie nowoczesnej gospodarki morskiej oraz pionierskie rozwiązania w zakresie konwersji napędów statków na ekologiczne”.

Czytaj więcej: Wręczono nagrody w konkursie Dziennika Bałtyckiego TOP 100

O realizowanych w stoczniach grupy REMONTOWA Holding proekologicznych projektach mówi jej prezes – Piotr Soyka.

 

Kategoria: Morze, Offshore i Stocznie.

Tagi: Baltexpo, Petrobaltic, promy, stocznie, TOP 100 i Złote Kotwice.

1 komentarz

  1. Po wielu perypetiach związanych z przebudową platformy z zakupem modułu mieszkalnego zbudowanego dla potrzeb zupełnie innych niż dla montażu na platformie wydobywczej, jego kosztownej przebudowy. Nie wspomniano o podwykonawcach projektantach wykonujących nie łatwy projekt przebudowy w/w modułu. Cóż liczy się efekt finalny, udało się. Miejmy nadzieję że trud wielu ludzi zaowocuje wydajnym wydobyciem. Więcej takich osiągnięć.

    Wiesław, Wrz 14, 2019 Odpowiedz


Dodaj komentarz