Złote Kotwice BALTEXPO 2015

O filmie

W Gdańsku od 7 do 9 września 2015 w centrum AmberExpo odbywały się XVIII Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje BALTEXPO 2015. W targach uczestniczyło ponad 296 firm z 14 krajów.

Tradycją BALTEXPO są nagrody Złotych Kotwic BALTEXPO przyznawane podmiotom bądź osobom związanych z branżą morską. Kapituła konkursu, w skład której wchodzą eksperci gospodarki morskiej, przemysłu okrętowego przyznaje te nagrody w kategoriach „Produkt”, „Usługa” oraz „Osobowość Roku Rynku Gospodarki Morskiej”.

„Złotą Kotwicę BALTEXPO 2015” w kategorii „Produkt”, spośród 16 zgłoszeń otrzymała Gdańska Stocznia Remontowa im. Józefa Piłsudskiego SA, należąca do grupy kapitałowej Remontowa Holding za przebudowę promu Stena Germanica do zasilania metanolem.

W kategorii „Usługa”, do której zgłoszono 3 kandydatury, „Złotą Kotwicę” otrzymała firma
DNV GL Poland Sp. z o.o. za usługę modelowania i symulacji stanów dynamicznych systemów elektroenergetycznych statków i mobilnych obiektów offshore.

Za upór i konsekwencję w tworzeniu ram prawnych dla poprawy funkcjonowania biznesu, kultury i nauki w dziedzinie gospodarki morskiej, a w szczególności za doprowadzenie do uchwalenia dokumentu „Polityka Morska RP do roku 2020 z perspektywą do 2030 roku”, „Złotą Kotwicę BALTEXPO 2015” w kategorii  „Osobowość Roku Rynku Gospodarki Morskiej” otrzymała prof. Dorota Pyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategoria: Morze.

Dodaj komentarz