Z pasją tworzymy statki i okręty

O filmie

W 2020 roku stocznia Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku, która do 2011 roku działała pod nazwą Stocznia Północna, obchodziła jubileusz 75-lecia istnienia.

W swojej dotychczasowej historii zbudowała ponad 1000 jednostek pływających różnych typów, w tym ponad 400 okrętów, z których większość do dziś służy w polskiej Marynarce Wojennej. To jedyna obecnie polska stocznia produkcyjna, która przetrwała okres transformacji politycznej i gospodarczej w latach 90. ub. wieku, zachowując ciągłość produkcji stoczniowej, rozwijając kompetencje w budowie statków różnych typów poszukiwanych na rynku.

W latach 2003 – 2020 stocznia, należąca do polskiej grupy Remontowa Holding, przekazała 30 armatorom z całego świata ponad 120 w pełni wyposażonych jednostek pływających.

Od kilku lat stocznia aktywnie uczestniczy w programie modernizacji polskich sił zbrojnych, projektując i budując nowoczesne niszczyciele min we współpracy konsorcjalnej ze spółkami Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a także samodzielnie budując jednostki pomocnicze w ramach programu „Holownik” dla Marynarki Wojennej RP.

W roku 2020 mimo wybuchu pandemii koronawirusa, która zakłóciła działalność branży okrętowej na całym świecie, w roku swojego jubileuszu stocznia Remontowa Shipbuilding przekazała armatorom dziewięć w pełni wyposażonych jednostek pływających. W rok 2021 wkroczyła realizując program budowy kolejnych 10 jednostek i walcząc o nowe kontrakty.

Kategoria: Statki i Stocznie.

Tagi: historia, jednostki pływające, jubileusz, okręty, Remontowa Shipbuilding, statki i Stocznia Północna.

1 komentarz

  1. Czy stocznia, mimo zmiany nazwy, utrzymała imię BOHATERÓW WESTERPLATTE?

    Danuta Elżbieta, Lut 18, 2021 Odpowiedz


Dodaj komentarz