Transport Week 2017

W Sopocie, 9 marca br. dobiegła końca siódma edycja międzynarodowego wydarzenia branży transportowej w Europie Centralnej – Transport Week 2017. Podczas trzech dni konferencji i seminariów rozmawiano o aktualnej sytuacji i prognozach rozwoju rynku żeglugowego, a także o nowoczesnych rozwiązaniach w zakresie przyjaznych środowisku technologii w branży morskiej, portowej i logistycznej.

Dyskutowano o wyzwaniach dla światowych firm przewozowych, portów i terminali, wynikających m.in. z nowych regulacji prawnych, dotyczących ochrony środowiska naturalnego. Wiele uwagi poświęcono rozwojowi rynku LNG w aspekcie zmian technologicznych w napędach statków oraz infrastruktury portowej. Mówiono także o zielonej energii w portach i o wymogach dla żeglugi związanych z wejściem w życie Konwencji o Kontroli i Postępowaniu z Wodami Balastowymi i Osadami na Statkach.

O tych i o innych zagadnieniach związanych ze zrównoważonym rozwojem transportu morskiego w rozmowie z Portalem Morskim mówią: Bogdan Ołdakowski – sekretarz generalny Baltic Ports Organization, Andrzej Buczkowski – dyrektor sprzedaży Wärtsilä, Wojciech Ślączka – rektor Akademii Morskiej w Szczecinie, Jacek Mądrala – commercial manager z Gdańskiej Stoczni Remontowa SA, Maciej Matczak – prodziekan ds. współpracy i rozwoju z Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Akademii Morskiej w Gdyni, Christian Roeloffs – Head of Commercial & Business Development z The Boston Consulting Group oraz Ernest Czermański – z-ca dyrektora ds. naukowych z Instytutu Transportu i Handlu Morskiego Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego.