Symulatory edukacyjne PortMaster

O filmie

Z okazji 97. urodzin, 24 września 2019 r. Port Gdynia uruchomił interaktywne stanowiska – symulatory edukacyjne PortMaster w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Interaktywny system, dzięki innowacyjnej formule, przybliża gościom codzienne operacje, związane z pracą terminali przeładunkowych oraz ruchem statków w Porcie Gdynia.

Dzięki aplikacji, której twórcą jest firma Squadron, zwiedzający mogą poznać pracę dyspozytora portu, nadzorującego i kierującego ruchem na jego terenie. Wykonując określone zadania w przestrzeni portowej, zarówno na lądzie jak i na wodzie, zarządzając terminalami przeładunkowymi i ruchem statków, dowiedzą się, jak kompleksowe i nowoczesne rozwiązania wiążą się z działaniem portu.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia prowadzi aktywne działania na rzecz promocji zawodów związanych z branżą morską, która oprócz szerokiego wachlarza możliwości zawodowych, jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się zarówno w Polsce, jak i na świecie. Realizacja najważniejszej inwestycji Portu Gdynia, którą jest budowa Portu Zewnętrznego zapewni 700 nowych miejsc pracy na terenie terminala oraz ok. 4200 w branży około-portowej.

O symulatorze PortMaster, działalności i rozwoju Portu Gdynia mówią: Grzegorz Trzeciak, prezes zarządu Squadron sp. z o.o., Adam Meller – prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA oraz Maciej Krzesiński, dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA.

Kategoria: Morze.

Tagi: Experyment, interaktywne stanowiska, Port Gdynia, PortMaster, Squadron i symulatory.

Dodaj komentarz