Stena Nordica bardziej komfortowa

W poniedziałek 3 kwietnia 2023 r. z Gdańskiej Stoczni Remontowej do Belfastu wypłynęła Stena Nordica. Po przebudowie prom należący do Stena Line zyskał m.in. większą przestrzeń publiczną, dzięki dodatkowej nadbudówce, którą wykonano i zainstalowano w tej stoczni.

Prom Stena Nordica wpłynął do Remontowej 1 stycznia 2023 roku, jednak intensywne przygotowania logistyczne, projektowe i produkcyjne do realizacji przebudowy rozpoczęły się wiele miesięcy wcześniej.

Najważniejszym celem było zwiększenie istniejącej przestrzeni, w której pasażerowie mogą wygodnie spędzić czas, korzystając z licznych udogodnień. W tym celu stocznia wyposażyła prom w dodatkową nadbudówkę, zainstalowaną nad pokładem piątym. Powstała tam m.in. restauracja, open bar oraz dodatkowa strefa wypoczynku (lounge) – z fotelami, stolikami, możliwością oglądania telewizji i korzystania z osobistych urządzeń elektronicznych.

Po wprowadzeniu tych zmian konstrukcyjnych, stoczniowcy zapewnili odpowiednią stabilizację promu, dobudowując do kadłuba specjalną konstrukcję stalową, tzw. ogon bobra.

W lipcu br. Stena Nordica zastąpi na Morzu Irlandzkim starszą jednostkę – Stena Europe, na linii Fishguard – Rosslare.