Safe Water Angels 2024

W Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni 22 marca br. odbyła się gala Safe Water Angels 2024, w trakcie której Magazyn Bezpieczna Woda przyznał Oskary Ratownictwa – pierwsze w Polsce nagrody i wyróżnienia w branży ratownictwa wodnego i morskiego.

– To symboliczny gest publicznego docenienia osób, które ratują ludzkie życie na wszystkich akwenach wodnych. Projektując tę statuetkę chciałam zwrócić uwagę na problem, że ta profesja nie jest doceniana, że ratownikom, którzy niosą pomoc innym ludziom, nikt nigdy głośno nie mówi „dziękuję”, a oni też tego potrzebują – podkreśla Urszula Wieczorek, organizatorka Gali i redaktor naczelna magazynu „Bezpieczna Woda”.

Po uroczystości rozdania Oskarów Ratownictwa odbyła się konferencja Służby SAR pt. „Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa w dobie zmian w gospodarce morskiej i rozwoju transportu. Wyzwania nowej ery dla bezpieczeństwa obywateli.”

Rok 2023 był dla SAR rekordowy był pod względem interwencji, których łącznie morscy ratownicy zrealizowali 444. Tak wielu akcji, przeprowadzonych w ciągu jednego roku wcześniej nie było.

O nagrodach i ratownictwie wodnym mówią Urszula Wieczorek, Maciej Dziubich z sopockiego WOPR, Rafał Goeck – rzecznik prasowy SAR, Sebastian Kluska – dyrektor morskiej służby SAR i Tomasz Szulc – „Ratownik Roku”, laureat nagrody magazynu Bezpieczna Woda.

Więcej: Oskary ratownictwa rozdane!