Port Gdańsk pnie się w górę!

Pomimo kryzysu gospodarczego, spowodowanego pandemią Covid-19 i zachwiania na świecie łańcuchów logistycznych, wynik Portu Gdańsk w roku 2020 był lepszy niż w roku poprzedzającym.

W rankingach największych portów europejskich Port Gdańsk awansował na 18 miejsce. Jeśli chodzi o łączną sumę przeładunku wszystkich towarów na Bałtyku – zajął 3 miejsce, natomiast w przeładunkach kontenerów – na Bałtyku nie miał sobie równych!

W roku 2021 spodziewane jest przekroczenie bariery 51 mln ton przeładunków i jednocześnie wypracowanie jeszcze lepszego wyniku finansowego, niż w latach ubiegłych.

Operujący w gdańskim porcie terminal DCT z grupy PSA, zostanie rozbudowany o dodatkowe 36 hektarów. Inwestycja ta zwiększy jego możliwości przeładunkowe o 1,5 mln TEU, co w sumie przeloży się na 15 mln ton. Postępują także inwestycje związane z koncepcją Portu Centralnego jak i modernizacja infrastruktury oraz rozbudowa portu wewnętrznego.

O inwestycjach, planach rozwoju i perspektywach Portu Gdańsk, w rozmowie z Portalem Morskim mówi Łukasz Greinke, prezes i dyrektor naczelny Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.

Czytaj więcej: Port Gdańsk na ścieżce szybkiego rozwoju