Płonący gaz pod kontrolą

O filmie

PGNiG, Urząd Morski w Gdyni oraz Zarząd Morskiego Portu Gdynia zorganizowały 10 września w Porcie Gdynia pokazowe ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, które pozwolą wypracować standardy bezpieczeństwa w obszarze bunkrowania statków skroplonym gazem ziemnym (LNG). Ich efektem będzie przygotowanie pierwszej w Polsce technologicznej instrukcji bunkrowania statków.

Specjalistyczne jednostki ochrony przeciwpożarowej, operujące na terenie portów oraz stoczni, sprawdzały bezpieczeństwo rozwiązań technicznych dla bunkrowania statków LNG. Ćwiczeniami kierowali specjaliści z Ratowniczej Stacji Górnictwa Otworowego PGNiG.

Polegały one na przeprowadzeniu działań ratowniczo-gaśniczych w trakcie pożaru i rozlewu LNG na lądzie i do wody. Odbył się także pokaz działania urządzeń zabezpieczających operację bunkrowania statków, takich jak złącza zrywne.

O scenariuszu i wnioskach z ćwiczeń, a także o rosnącej roli paliwa LNG w rozwoju żeglugi i ofercie PGNiG w tym zakresie mówią: Marcin Rusek, kierownik Jednostki Ratownictwa Górniczego w Krakowie, Jarosław Chodnicki, szef Zakładowej Służby Ratowniczej Gdańskiej Stoczni Remontowa SA oraz Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.

Kategoria: Morze.

Tagi: bunkrowanie, ćwiczenia, Gdynia, LNG, PGNIG, pokaz i Urząd Morski.

Dodaj komentarz