Norwegian-Polish Maritime Evening Oslo 2015

Relacja ze spotkania Norwegian – Polish Maritime Evening, które odbyło się 2 czerwca 2015 w siedzibie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Oslo w czasie 50. Targów Morskich Nor-Shipping w Norwegii.

Przedstawiciele polskich i norweskich władz, instytucji i przedsiębiorstw działających w gospodarce morskiej rozmawiali o nowych perspektywach współpracy i możliwościach finansowania wspólnych projektów.

Polskie władze reprezentowali m.in.: wiceminister infrastruktury i rozwoju Dorota Pyć oraz radca-minister w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Norwegii Marian Siemakowicz. Ze strony norweskiej w spotkaniu uczestniczył radca handlowy Ambasady Królestwa Norwegii w Polsce Kjell Arne Nielsen.

Nie zabrakło również licznej reprezentacji polskich firm i instytucji gospodarki morskiej – stoczni i przedsiębiorstw (Remontowa Holding, Remontowa Shiprepair Yard, Nauta, Vistal Gdynia), towarzystw klasyfikacyjnych (Polski Rejestr Statków), organizacji (Związek Pracodawców Forum Okrętowe), a także podmiotów norweskich – przedsiębiorstw żeglugowych, portów, operatorów flot (m.in. przewoźnik promowy Norled AS) i armatorów. Obecny był m.in. Kristian Siem, właściciel Siem Offshore – jednej z największych na świecie firm armatorskich działających w sektorze offshore, notowanej na giełdzie w Oslo.