Nauta na targach SMM 2016

Wśród polskich wystawców podczas 27. Międzynarodowych Targów Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich SMM 2016 w Hamburgu była także Stocznia Remontowa NAUTA SA. Przedsiębiorstwo, które w bieżącym roku obchodzi 90-lecie działalności, kojarzone do tej pory głównie z remontami statków, a potem budową kadłubów na rzecz zachodnioeuropejskich stoczni, w tym roku przekazało pierwszy całkowicie wyposażony statek – jednostkę badawczą Oceanograf.

Jest także jednym z podmiotów, oprócz Gdańskiej Stoczni Remontowa SA, Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia SA, Szczecińskiego Parku Przemysłowego Sp. z o.o., a także Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) oraz PKO Banku Polskiego SA, które w czerwcu podpisały list intencyjny dotyczący budowy promów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

W trakcie targów SMM 2016 stocznia podpisała list intencyjny ze znanym dostawcą wyposażenia, w tym m.in. systemów Ballast Water Treatment – firmą Alfa Laval.

O działalności stoczni, jej ofercie i kondycji w obecnej sytuacji na rynku rozmawiamy z niedawno powołanym na to stanowisko prezesem zarządu, Sławomirem Latosem.