Holownik dla MW w budowie!

O filmie

16 listopada 2017 r. w stoczni Remontowa Shipbuilding SA, należącej do grupy kapitałowej Remontowa Holding odbyło się, z udziałem licznych oficjeli, uroczyste cięcie pierwszych blach na jednostkę B 860/1. To pierwszy holownik z serii sześciu budowanych dla Marynarki Wojennej RP.

Wydarzenie to jest kamieniem milowym, wieńczącym uzgodnienie projektu technicznego jednostki, a zarazem materialnym rozpoczęciem jego realizacji. Uczestniczyli w nim m.in. Piotr Dowżenko – prezes Remontowa Shipbuilding SA, kmdr Albert Figat – Szef Sztabu Dywizjonu Okrętów Wsparcia, komandor porucznik Robert Lisowski – dowódca 12 Dywizjonu Trałowców, kmdr ppor. Krzysztof Stępniewski – przedstawiciel zamawiającego – Inspektoratu Uzbrojenia MON i płk Waldemar Bogusławski – z-ca Szefa Inspektoratu Uzbrojenia ds. Techniki Lotniczej i Morskiej.

Kategoria: Stocznie.

Tagi: holownik, palenie blach i Remontowa Shipbuilding.

2 komentarze

  1. Szanowni Państwo jest to chwalebne ze w końcu doczekamy się nowych holowników dla marynarki tylko nasuwa się pytanie co będą holować? bo na dzień dzisiejszy sytuacja marynarki jest katastrofalna okręty liczą sobie średnio trzydzieści lat i wiele z nich już niedługo trzeba będzie kierować do kasacji bo nie nadają się do dalszej eksploatacji. Żaden z projektów unowocześnienia naszej floty nie jest realizowany a tzw. negocjacje o pozyskaniu nowych jednostek to tylko mielenie powietrza bez żadnych rezultatów.

    Leszek, Lis 22, 2017 Odpowiedz

    • No co będą holować?No Kormorana bo nie wiem co jeszcze oprócz jego czy coś jeszcze mamy;-D

      patriota, Gru 04, 2017 Odpowiedz


Dodaj komentarz