Festiwal promów w Remontowej

O filmie

11 stycznia 2018 r. w Gdańskiej Stoczni Remontowa SA rozpoczął się doroczny, przypadający w sezonie zimowym, „festiwal promów”.

Tego dnia wpłynęły do niej aż trzy jednostki: Pride of Rotterdam brytyjskiego armatora P&O Ferries, Mont St Michel pływający w barwach francuskiego operatora Brittany Ferries oraz Baltic Princess, w charakterystycznym malowaniu, należąca do grupy Tallink Silja.

Remontowa SA specjalizuje się m.in. w remontach i przebudowach promów. Każdego roku armatorzy kierują tu takie jednostki z rejonów Morza Północnego, Kanału La Manche i Morza Irlandzkiego. Wielu z nich współpracuje z tą stocznią od bardzo dawna, jak choćby Brittany Ferries. Mimo to, wpłynięcie jednego dnia aż trzech jednostek tego typu stanowiło dość niecodzienny widok i prawdziwą gratkę zwłaszcza dla miłośników promów, których wśród shiploverów i shipspotterów nie brakuje.

Nie były to jednak wszystkie promy przebywające tu w tym czasie. Oprócz wyżej wymienionych, prace trwały tu na jednostkach m.in. Stena Scandinavica, Finnwave (ro-ro), Spirit of British Columbia, a w kolejce na wejście do stoczni oczekiwała m.in. Princess of Anastasia.

Kategoria: Stocznie.

Tagi: armatorzy, Baltic Princess, Brittany Ferries, Finnwave, Mont St Michel, Pride of Rotterdam, promy, Remontowa SA, ro-ro, Spirit of British Columbia, Stena Scandinavica i Tallink Silja.

Dodaj komentarz