Era proekologicznej żeglugi

O filmie

W czwartek, 9 stycznia 2020 r. w Gdańsku odbyła się konferencja „Globalne wyzwania dotyczące redukcji emisji GHG dla żeglugi międzynarodowej i przemysłu stoczniowego”, zorganizowana przez Polski Rejestr Statków S.A.

Przedstawiciele firm i instytucji gospodarki morskiej, w tym przemysłu okrętowego omawiali wprowadzone przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO) wymagania dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych w żegludze, a także wyzwania stojące przed gospodarką morską, wynikające z uchwalonych przepisów.

Więcej: O wyzwaniach dotyczących redukcji emisji gazów cieplarnianych w branży morskiej

O związanych z tym szansach dla polskich firm oraz innowacyjnych projektach już w nich realizowanych mówią: Grzegorz Pettke, Dyrektor Okrętowy w PRS, Piotr Soyka, prezes Grupy Remontowa Holding oraz Dariusz Jaguszewski, członek zarządu stoczni Remontowa Shipbuilding.

Kategoria: Morze, Statki i Stocznie.

Tagi: GHG, gospodarka morska, IMO, Polski Rejestr Statków, przepisy i Remontowa.

1 komentarz

  1. Prawdę mówiąc, wszędzie są unowcześnienia, więc dlaczego i tutaj nie miałoby ich być ? Mi to wydaje się być naturalnym, zwłaszcza że jesteśmy populacją wciąż rozwijającą się. Dlatego ja jestem zdania, że dobrze, by i nasza żegluga zmieniała się na lepsze. Wszystko dla nas i naszego zdrowia i bezpieczeństwa.

    ANka, Lut 20, 2020 Odpowiedz


Dodaj komentarz