Dobra energia na EDU OFFSHORE WIND

W gdańskim Amberexpo 5 marca 2024 r. był pierwszym dniem drugiej edycji Edukacyjnych Targów Kariery EDU OFFSHORE WIND.

Celem wydarzenia jest edukacja w zakresie zeroemisyjnych technologii i prezentacja perspektywicznej ścieżki kariery w branży offshore wind, a także szeroko rozumianym przemyśle morskim, wdrażającym coraz więcej produktów i usług zgodnych z celami transformacji energetycznej w transporcie morskim.

Po dobrym początku w ubiegłym roku, w tym roku było wyraźnie widać, że wydarzenie się rozwija. Na głównego adresata Targów, czyli młodzież czekały stocznie, firmy sektora energetyki wiatrowej, start-upy, uczelnie. Były prezentacje, konkursy, symulatory jednostek offshore, modele statków i turbin wiatrowych, multimedia, makiety ilustrujące działanie elektrowni offshore wind, a przede wszystkim oferty praktyk, staży oraz informacje o oczekiwaniach pracodawców oraz możliwościach i formach zatrudnienia.

Wszystko po to, aby zrealizować przyświecające tegorocznej imprezie hasło: Zarażamy młodzież pasją do zielonej energetyki!

O idei targów i o tym, jak edukować obecne pokolenia na potrzeby przemysłu morskiego i energetyki wiatrowej, a także o pierwszych wrażeniach i oczekiwaniach mówią Andrzej Bojanowski, prezes MTG, Przemysław Staroń, zdobywca tytułu Nauczyciel Roku, Krzysztof Książek z Gdańskiej Stoczni Remontowej, Leszek Bonna, wicemarszałek pomorski i oczywiście młodzi uczestnicy targów EDU OFFSHORE WIND.