Czysta energia z morskiego wiatru

O filmie

W Warszawie, 27 i 28 lutego 2017 r. odbywała się międzynarodowa konferencja „Morska energetyka wiatrowa kołem zamachowym polskiej gospodarki”.

Jak mówią organizatorzy, celem tegorocznej edycji wydarzenia było uruchomienie dyskusji z polskim rządem, branżą morską oraz sektorem energetycznym nad programem rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. W konferencji wzięło udział ponad 240 uczestników z Polski i zagranicy reprezentujących wszystkie sektory i branże, które są istotne z punktu widzenia rozwoju energetyki wiatrowej na morzu.

Morskie elektrownie wiatrowe mogą produkować czystą i bezpieczną dla środowiska energię, bez smogu i emitowania do atmosfery wielu tysięcy ton szkodliwych substancji, przyczyniającą się do realizacji celów polityki klimatyczno – energetycznej Unii Europejskiej.

– Mamy nadzieję, że konferencja będzie silnym głosem przede wszystkim środowiska polskich przedsiębiorców, firm zarówno państwowych jak i prywatnych, które od wielu lat w sektorze morskiej energetyki wiatrowej odnoszą sukcesy na rynkach eksportowych – mówi Mariusz Witoński, prezes Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej. – Polska jest istotnym graczem na europejskim rynku offshore wind. Przygotowane kompetencje, doświadczenie i moce produkcyjne, będą cennym kapitałem, gdy już zapadną decyzje o budowie pierwszych morskich farm wiatrowych w Polsce.

Podczas konferencji w Warszawie, o perspektywach rozwoju polskiej energetyki wiatrowej na morzu mówią: Mariusz Witoński z PTMEW, Jan Hambura z firmy ST3 Offshore sp. z o.o. oraz Wojciech Kowalski, przedstawiciel Morskiej Agencji Gdynia Sp. z o.o.

Jak informuje PTMEW, na 3 i 4 października br. w Gdyni zaplanowano 6. edycję konferencji „Offshore Wind Logistics and Supplies 2017”.

Kategoria: Offshore.

1 komentarz

  1. To rozum takie stare filmy wrzucać do newslettera?

    Ewelina, Kwi 02, 2019 Odpowiedz


Dodaj komentarz